Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
obrączkowanie błotniaków łąkowych
Autor Wiadomość
lanius 


Posty: 58
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-07-30, 07:55   

Choć to nie ja zamieściłem zdjęcia to napewno wyciągnąłem wnioski, zastanowię się najpierw (dwa razy) czy je zamieszczeć i dzielić się z innymi zdjęciami drapoli czy innych ptaków...
Co do tego czy sensowne jest obrączkowanie dzierzby czarnoczelnej? Dla mnie tak miałem do czynienia z tym gatunkiem w Bułgarii, łapałem go i chętnie bym się dowiedział skąd zalatują do nas te ptaki, zebrałbym pomiary i porównał z innymi ptakami... dla innych wiele rzeczy jest bez sensu...
Jeżeli tylko obrączkowanie odbywa się zgodnie z regulaminem nie uważam żeby było szczególnie szkodliwe dla patków (oczywiście jest napewno stresujące!, niestety coś za coś - są inne metody bardziej inwazyjne)
pozdrawiam
 
 
     
sebek 

Posty: 92
Skąd: z Warmii
Wysłany: 2007-07-30, 09:01   

lanius napisał/a:
zrobienie odpowiedniej dokumentacji fotograficznej (...) pierzenie, zmiennośc ubarwienia, cechy umożliwiające indywidualne rozpoznanie ptaka w terenie, cechy na wiek i płeć itd.!

Lanius, takie zdjęcia publikuj i zezwalaj na publikowanie jak najbardziej, każdy je chętnie obejrzy kto chce dowiedzieć się czegoś nowego o tych pięknych drapolach. Pozdrawiam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo