Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Żmija zygzakowata
Autor Wiadomość
Pawelele 

Posty: 122
Skąd: Wojkowice
Wysłany: 2007-04-27, 13:26   

Krzysiu napisał/a:
nieczynne już wyrobiska dolomitu

Krzysiu napisał/a:
Tak sie składa że pracuje tam w jednej firmie i często jestem w terenie

Hmmm - to jak to jest skoro to wyrobisko jest nieczynne? Co te firmy tam jeszcze robią?
Jest jakaś szansa coby objąć ten teren jakąś ochroną? Wbić tabliczke "Uwaga żmije" i może wtedy jakiś tam procent ludzi ominie ten teren a tym samym część żmij ominie śmierć?
_________________
Paweł Kmiecik
Przyroda Zagłębia Dąbrowskiego
 
     
Krzysiu 

Posty: 46
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-04-27, 20:05   

Pawelele napisał/a:
Krzysiu napisał/a:
nieczynne już wyrobiska dolomitu

Krzysiu napisał/a:
Tak sie składa że pracuje tam w jednej firmie i często jestem w terenie

Hmmm - to jak to jest skoro to wyrobisko jest nieczynne? Co te firmy tam jeszcze robią?
Jest jakaś szansa coby objąć ten teren jakąś ochroną? Wbić tabliczke "Uwaga żmije" i może wtedy jakiś tam procent ludzi ominie ten teren a tym samym część żmij ominie śmierć?


Nie ja pracuje w powstałym w 2002 roku osrodku narciarskim. Całoroczne centrum narciarskie zresztą daje linka : http://www.dsd.pl/ To jest strona firmy gdzie pracuje.Ośrodek powstał własnie na terenie byłych wyrobisk i przyciąga mase ludzi , którzy tam chcą wypoczywać :razz:Na tej stronce jest wiele zdjęć tych wyrobisk ,widać też rezerwat segiet moje stałe stanowisko :wink: Jest stara sztolnia z nietoperzami i wiele innych ciekawych miejsc. Mieszkam od tego wszystkiego niecały kilometr.Jak ktoś zawita w te strony to serdecznie zapraszam, na pewno mnie tam znajdzie :grin:
 
     
Adriana 

Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-05-30, 15:57   Żmija zygzakowata w Magazynie Przyrodniczym SALAMANDRA

Wszystkim zainteresowanym tematem zmii polecam artykuł w ostatnim numerze SALAMANDRY - dostepnym we wszytskich EMPiKach, wybranych kioskach i w siedziebie PTOP "Salamandra" (zachęcam do zaprenumerowania czasopisma - redakcja@salamandra.org.pl): http://www.salamandra.org.pl/magazyn/b23a01.html.
_________________
"Gdy skamienieje wiatr, będziemy wzruszać powietrze..."
 
 
     
Krzyżak Marcin 

Posty: 76
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-19, 20:41   

Poszukuję herpetologa, który pomógł by mi w realizacji felietonu do "Stu tysięcy bocianów", traktującego o żmijach. Miejsce realizacji : okolica Nowego Sącza. Termin: poczatek lipca. Zapewniam transport, kwaterunek i wyżywienie oraz oczywiście honorarium autorskie. Scenariusz jest taki: mam namiar na pewną Panią, która ma letni dom koło Sącza. Z początkiem lipca zawsze przyjeżdża tam z dziećmi. Działkę, na której stoi dom ulubiły sobie żmije. Pierwsze zajęcie tej Pani zaraz po przyjeździe to tłuczenie ich. Chciałbym zaproponować jej coś więcej, niż pouczenie że to gatunek chroniony. Czy ktoś mógłby tam ze mną pojechać i coś o żmijach opowiedzieć, doradzić co robić, gdy mamy sporo żmij w sąsiedztwie? Czy np. Łapanie i przenoszenie w inne miejsce ma sens? ( na potrzeby programu musiałbym zapewne wyastarać się o zezwolenie WKP).
Pozdrawiam. Marcin.
 
     
irbis 


Posty: 612
Wysłany: 2007-06-19, 21:07   

Wujek Kryzys pewnie pomoże, osobiście lub namiary na kolegów herpetologów da
 
     
Wężosław 

Posty: 62
Wysłany: 2007-06-24, 12:10   

Witam
Wg niektórych książek żmija zygzakowata jest gatunkiem o aktywności nocnej. Osobiście nigdy nie spotkałem żmij w nocy czy późnym wieczorem, zawsze obserwowałem je w dzień.

Wiecie coś więcej na temat aktywności żmii? Czy ktoś spotkał kiedyś żmiję w godzinach nocnych lub późnym wieczorem?
_________________
Proszę nie podawać na forum dokładnej lokalizacji stanowisk Gniewosza Plamistego i Węża Eskulapa, ze względu na ich ochronę !!!
 
 
     
Wujek Kryzys 
Dobry Wujek

Posty: 1437
Skąd: Tarchomin
Wysłany: 2007-06-24, 23:00   

Hm, nigdy w nocy jej nie szukałem... A w dzień zdecydowanie spotkaliśmy się tu i tam. No nie wiem, trudno mi się zdecydowanie wypowiedzieć, ale chyba jednak dzienna jest bardziej.
Choć kto wie co żmije wyprawiają po nocach!
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo... I nie tylko
 
     
CARABUS12
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-29, 19:48   

widziałem żmije z W.Adamem 2 lub 3 lata temu w Wesołej (okolice Warszawy) na poligonie
i wcale się nas nie bała.
 
     
P@tryk 

Posty: 266
Wysłany: 2007-08-29, 20:47   

W Wiśniczu ponoć były Żmije (koło Zakładu Karnego i tych bloków poniżej) ale ja naszczęście żadnej nie spotkałem.
PS.Nawet Tabliczki porozwieszali "Uwaga Żmije!".
 
     
forestman 
Zgórmysyn


Posty: 781
Skąd: UralLand
Wysłany: 2007-08-30, 09:14   

ja tam lubie zmije - w koncu to piekne zwierze i jesli sie jest ostroznym nic zlego nie robi.
ponizej wrzuce fotki z krecenia odcinka o gadach z programu 100 tys bocianow.
wezoslaw kocha zmije jak i inne eskulapy - na fotkach melanistyczna zmija i marcin krzyzanski : :cool:

wezoslaw.jpg
Plik ściągnięto 697 raz(y) 108,32 KB

melanistyczna zmija.jpg
Plik ściągnięto 716 raz(y) 113,83 KB

krzyzak i wezoslaw.jpg
Plik ściągnięto 696 raz(y) 113,88 KB

_________________

 
 
     
Wężosław 

Posty: 62
Wysłany: 2007-08-30, 22:09   

P@tryk napisał/a:
ale ja naszczęście żadnej nie spotkałem

czemu na szczęście?
_________________
Proszę nie podawać na forum dokładnej lokalizacji stanowisk Gniewosza Plamistego i Węża Eskulapa, ze względu na ich ochronę !!!
 
 
     
Corvus 
Corvus corax


Posty: 1060
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2007-08-30, 22:29   

wężosław to jak Steve Irwin łapie te gady........ ;)
_________________
waxwing fanatic

 
 
     
Wężosław 

Posty: 62
Wysłany: 2007-08-30, 22:36   

Corvus napisał/a:
jak Steve Irwin

grrr a w życiu!
_________________
Proszę nie podawać na forum dokładnej lokalizacji stanowisk Gniewosza Plamistego i Węża Eskulapa, ze względu na ich ochronę !!!
 
 
     
Władysław Kłak 

Posty: 135
Skąd: Bytom-Żelazo
Wysłany: 2007-10-24, 16:35   

U mnie ci żmij dostatek najwiecej naliczyłem cztery lat temu 7 m od domu było ich 26sztuk.
w tym roku naliczyłem 7 , teraz jesienią bo ściągają na zimowisko.

żmija.JPG
Plik ściągnięto 626 raz(y) 62,38 KB

_________________
władek
 
     
Wężosław 

Posty: 62
Wysłany: 2007-10-24, 16:46   

Władysław Kłak napisał/a:
U mnie ci żmij dostatek

Gdzie mieszkasz?
_________________
Proszę nie podawać na forum dokładnej lokalizacji stanowisk Gniewosza Plamistego i Węża Eskulapa, ze względu na ich ochronę !!!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo