Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zaskrońce
Autor Wiadomość
kasiorek 


Posty: 83
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-08-03, 20:47   

delikatnie mowiac te dwa zwierzaczki sie nie toleruja i jak nie chcecie mi wierzyc to nie;] na moim ogrodku co jakis czas kiedys szwendal sie zaskroniec i ze zmijami nie bylo problemow. Pewnego razu wynieslismy go do lasu bo sie ludzie go bali. i nagle zaczely sie problemy ze zmijami... poza tym to nie tylko moje spostrzezenia tylko ogolnie jak ludzie maja problemy ze zmijami to wiedza co z tym zrobic zeby ich nie zabic.. a skoro Panowie nie macie problemow ze zmijami, co niektorzy to w ogole ich nie widzieliscie, to o tym nie wiecie.
 
 
     
kasiorek 


Posty: 83
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-08-03, 20:51   

a poza tym to powiem Wam jak to jest w tymi wszystkimi doswiadczeniami i badaniami naukowymi:
Ruski naukowiec oderwał musze 1 nogę i powiedział do niej "idz!".. ona poszła. Oderwał drugą nogę i powiedział: "idz!" - ona poszłą. Oderwał trzecią noge i powiedział: "idź!" - ona poszla. Oderwał czwartą noge i powiedział: "idz!" - ona poszla. Oderwał piątą noge i powiedział: "idz!" - ona poszla. Oderwal szósta noge i powiedział: "idz!" - ona nie poszła. Jakie wniosek wyciągnął Rusek? Mucha ogłuchła ;] :P
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-08-03, 20:58   

kasiorek napisał/a:
skoro Panowie nie macie problemow ze zmijami, co niektorzy to w ogole ich nie widzieliscie, to o tym nie wiecie.

Nie mamy i nie chcemy mieć, ale jak zatrzymać zaskrońca, w nowym miejscu, jak przyniesie się go z innego. I skąd on może wreszcie wiedzieć, że ma wykurzyć jakąś żmiję! :roll: :wink:
_________________
TP Bocian
 
     
Pełek 
Jakub Pełka


Posty: 421
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-08-03, 21:30   moge być w błędzie

... ale wydaje mi się że w zeszłym roku na kładce na ścieżce przyrodniczej w odległości ok 5-7 metrów od siebie wygrzewały się żmija i zaskroniec. I jakoś nie wchodziły sobie w drogę. Co prawda lepiej rozpoznawać je nauczyłem się w tym roku (zdecydowanie mi się wiedza powiększyła), ale na 95% to byly te 2 gatunki.
[/b]
_________________
"Those were the days of good hunting and good sleeping" R.Kipling
Zdjęcia lotnicze małych obszarów - www.gisproject.pl
 
 
     
kasiorek 


Posty: 83
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-08-03, 22:31   

no a Pelku co sobie myslisz ze beda sie wzajemnie żarły? one sie nie lubią, ale gdy sie wygrzewają to nie patrza czy ktos kolo nich jest. jak wiesz kazdy waz bardzo lubi sie wygrzewac.
 
 
     
Pełek 
Jakub Pełka


Posty: 421
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-08-03, 22:34   ....

no pewnie ze lubią się wygrzewać. Ale czemu miałyby się wypierać? nie mam pojęcia. Chociaż może i się nie lubią :) Przyjmijmy tą wersję :)
Dobrej nocy!
_________________
"Those were the days of good hunting and good sleeping" R.Kipling
Zdjęcia lotnicze małych obszarów - www.gisproject.pl
 
 
     
kasiorek 


Posty: 83
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-08-03, 22:37   

chociaz widze ze tu kilku niedowiarkow jest... :> ja Wam znajde dowod jak nie wierzycie.. chociazbym nawet sama miala robic doswiadczenie i lapac zaskronce i zmije.
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-08-03, 22:45   

kasiorek napisał/a:
chociazbym nawet sama miala robic doswiadczenie i lapac zaskronce i zmije.

Nie rób tego!
_________________
TP Bocian
 
     
kasiorek 


Posty: 83
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-08-04, 11:59   

na słowo nie wierzycie.. to musze miec dowod zebyscie uwierzyli heh :smile: :grin: :green:
 
 
     
Pełek 
Jakub Pełka


Posty: 421
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-08-04, 12:05   nie że nie wierzymy...

... tylko wydaje nam się to co nieco dziwne, ale nie niemożliwe! Sami też popatrzymy na to zjawisko pod takim kątem i zobaczymy ;) Jakbyś jednak robiła badania to daj znać jakie wyniki :)
_________________
"Those were the days of good hunting and good sleeping" R.Kipling
Zdjęcia lotnicze małych obszarów - www.gisproject.pl
 
 
     
pieczara 
Adam, bądź Wirus :]


Posty: 453
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-08-05, 18:47   

ja niestety zaskrónca nie widziałem nigdy :sad: . Mimo, że mam domek na bagnach i sie za nim rozglądam. :???:
 
 
     
Accipiter 
Dreptak bagienny


Posty: 2405
Skąd: Gierałcice(Opolskie)
Wysłany: 2006-08-06, 09:31   

pieczara napisał/a:
Mimo, że mam domek na bagnach i sie za nim rozglądam.


najlepszy sposób na zobaczenie zaskrońca to nie rozglądanie się za tymi wężami :wink:
..kiedyś sam przypadkowo na niego sie natkniesz :smile:
_________________
Paweł Wójcik

* http://pawelwojcik-fotoprzyroda.flog.pl/
 
 
     
Pełek 
Jakub Pełka


Posty: 421
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-08-06, 17:11   polecam

szczególnie wszelkiego rodzaju drewniane kładki i pomosty. PRzez szuwary, bagna, nad jeziorami, rzeczkami. i Sloneczny dzien - sukces gwarantowany
_________________
"Those were the days of good hunting and good sleeping" R.Kipling
Zdjęcia lotnicze małych obszarów - www.gisproject.pl
 
 
     
Wujek Kryzys 
Dobry Wujek

Posty: 1437
Skąd: Tarchomin
Wysłany: 2006-08-06, 18:12   

kasiorek napisał/a:
poza tym są wrogami żmij i gdy jest zaskroniec to zmij nie ma...

Sorki, ale to jakies przesądy chyba :shock:
Zaskroniec i zmija nic do siebie nie mają.
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo... I nie tylko
 
     
Wujek Kryzys 
Dobry Wujek

Posty: 1437
Skąd: Tarchomin
Wysłany: 2006-08-06, 18:18   

kasiorek napisał/a:
zaskronce bo nie robi czlowiekowi krzywdy i wyżera wszystkie szkodniki typu myszy, nornice itp.


Oj, chyba nie... Młode zaskrońce jedzą młode zabki, ropuszki, owady dzdżownice nawet ale nie gryzonie. Literatura (Juszczyk, Młynarski, Bielawski i inni) podają, że wyjatkowo, w hodowli zaskroniec jada myszy. No ale wyjatkowo ludzie tez jedza rózne rzeczy z głodu (np. siebie nawzajem :wink: ). A gryzonie to własnie żmije zjadają! I to jest tak naprawde najbardziej pozyteczny gatunek węża jaki w Polsce wystepuje. A jad ma słabszy od jadu szerszenia. Jakos nikt z powodu ukąszenia przez zmije nie umiera, a zpowodu szerszeni to i owszem...
Ja chetnie bym zmije na swej działce ugościł. Ale nie ma ich jakoś (zaskronców zreszta tez, co dziwi bo żaby są).
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo... I nie tylko
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo