Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Trasy przyrodniczo-krajoznawcze-uciekaj od cywilizacji (PL)
Autor Wiadomość
dissidens 
wodnik

Posty: 128
Skąd: Dolina Karpia
Wysłany: 2007-05-12, 00:28   

Słusznie, zadziałał "syndrom rospudy" :oops: Tak mocno człowiek nakierowany na tę część Polski że zachód rozumie jako wschód, bo "kto" by gadał o zachodzie kiedy wschód taki ciekawy :lol: :shock:

Na zachodzie mało widziałem, trochę wybrzeża, Kołobrzeg do którego z domu spod Oświęcimia jechałem rowerem z kolegą. Chyba ta ćwiartka Polski jest najmniej znana, ludzie jednak wolą góry na ogół albo wschodnią połowę kraju, inna bajka to wybrzeże, ale o tym nie mówmy :roll:
 
 
     
P@tryk 

Posty: 266
Wysłany: 2007-06-12, 08:18   

A jakieś miejsca "godne uwagi" w małopolsce...istnieją takowe? :roll: :green:
 
     
SMUGA 
arborysta


Posty: 249
Skąd: chłop z miasta
Wysłany: 2007-06-12, 09:07   

Z perspektywy Warszawy powiem, ze slyszałem, ze dla grotołazów małopolskich nie lada wyzwaniem jest ta jaskinia pod wzgórzem wawelskim... Z jakimś prehistorycznym gadem w srodku podobno...
I fajna jest ta rzeczka, którą Oni nazywają: "Wisłą"... Podobno na całej krakowskiej długosci mozna je przeskoczyć... :twisted:
_________________
Pozdrawiam...

- Wojtek M.
 
 
     
Wujek Kryzys 
Dobry Wujek

Posty: 1437
Skąd: Tarchomin
Wysłany: 2007-06-12, 21:44   

SMUGA napisał/a:
nie lada wyzwaniem jest ta jaskinia pod wzgórzem wawelskim... Z jakimś prehistorycznym gadem w srodku podobno...


To wszystko już wyjaśnione: Jest to triceratops wysadzony podstępnie przez szewca Dratewkę. Przypominam iż to właśnie jest niepodważalny dowód głupoty Darwina i jednocześnie jedyny słuszny wariant programu nauczania biologii w naszych szkołach...
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo... I nie tylko
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2007-06-19, 01:33   

SMUGA napisał/a:
fajna jest ta rzeczka, którą Oni nazywają: "Wisłą"... Podobno na całej krakowskiej długosci mozna je przeskoczyć... :twisted:

Ta, sprobuj, ale bez zadnych butow siedmiomilowych :twisted: :green:
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Stysz 

Posty: 6
Wysłany: 2007-08-17, 17:04   

Zapraszam do Kościelisk na Mazowszu, "Mazowiecka Dolina Kościeliska".

http://koscieliska.republika.pl/index.htm
 
     
CARABUS12
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-23, 20:33   wycieczki

bardzo fajnym miejscem jest Przełęcz Dukielska
Chyrowa, Cergowa bądź sama Dukla.
Polecam.
 
     
CARABUS12
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-23, 20:41   

w wolnej chwili zapodam jakies fotki
 
     
P@tryk 

Posty: 266
Wysłany: 2007-08-23, 22:16   

Ja tam często bywałem na Kamieniu Grzybie i w lesie Lipnicko-Wiśnickim (naprawdę warto się przejść)
 
     
CARABUS12
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-30, 14:11   fotki

tak jak obiecałem kilka fotek
 
     
Robert 

Posty: 21
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-10-31, 18:41   

dissidens napisał/a:

Generalnie zapraszam do nas - DOLINA KARPIA czyli Natura 2000 Dolina Dolnej Skawy koło miasteczka Zator www.zator.iap.pl tam jest masa noclegów, gastronomia. To teren dla ornitologów, ale też miłośników ryb, botaników.


możesz podać jakieś linki z noclegami w okolicy ? najlepiej w stadninie koni albo blisko ? jakie ptaki można o tej porze spotkać w tym rejonie ? wybieram się jutro na kilka dni i nie mogę wybrać celu :wink:
 
     
gda21 

Posty: 1
Wysłany: 2008-01-11, 14:33   Ścieżka rowerowa Półwysep Helski + Władysłąwowo - Puck

Polecam w czasie pobytu nad morzem (nie tylko w sezonie letnim) ścieżkę rowerową z Władysławowa do Helu. Scieżka jest nowa, dość dobrze zrobiona. Jedziemy nad Zatoką Pucką na obsze ostoi Natura 2000 i na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego:www.npk.org.pl ). Zatoka znana jest z masowych przelotów ptaków w okresie wiosny i jesieni oraz pięknych krajobrazów, szczególne na odcinku pomiędzy Jastarnią i Helem.

Około 10 km odcinek ścieżki jest też pomiędzy Władysławowem i Puckiem - ścieżka biegnie tu nad samą Zatoką Pucką.
 
     
kania ruda 


Posty: 329
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-11, 14:45   

brzmi zachęcająco. a jaka jest jakość tej ścieżki? utwardzona, czy polna? a może ta ścieżka biegnie po drodze asfaltowej?
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2008-01-12, 20:35   

kania ruda napisał/a:
brzmi zachęcająco. a jaka jest jakość tej ścieżki? utwardzona, czy polna? a może ta ścieżka biegnie po drodze asfaltowej?

To zalezy od morza :green:
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
art.jovana 
vel sówka

Posty: 183
Skąd: z lasu
Wysłany: 2008-01-15, 11:59   

M. Rakociński napisał/a:
Natomiast ja polecam Góry Stołowe i Strzeliniec Wielki najlepiej jesienią jak jest mniej ludzi warto zobaczyć także skalne miasto Błędne Skały

chyba chodziło Ci o Szczeliniec Wielki... :wink:

pozdrawiam, sówka...
a tak przy okazji, to ja zupełnie straciłam głowę dla Podlasia...jestem pod ogromnym wrażeniem tych terenów. Zawsze jeździłam w góry, szczególnie Beskidy i Tatry (bo po prostu mam blisko...) ale to co zobaczyłam na Podlasiu przeszło moje najśmielsze wyobrażenie. Chcę tam wracać cały czas, bo bez względu na porę roku zawsze jest tam niezwykle urokliwie

Dzięki wielkie dla Pełka, który w pierwszym poście super to opisał :-)
_________________
nie jestem ekoterrorystą- non violence direct action
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo