Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Trasy przyrodniczo-krajoznawcze-uciekaj od cywilizacji (PL)
Autor Wiadomość
art.jovana 
vel sówka

Posty: 183
Skąd: z lasu
Wysłany: 2008-01-15, 12:17   

P@tryk napisał/a:
A jakieś miejsca "godne uwagi" w małopolsce...istnieją takowe?

Ja w Małopolsce polecam tzw. Dolinki Podkrakowskie z przepiękną Doliną Będkowską i Doliną Kobylańską na czele... Świetna sprawa, szczególnie dla pasjonatów wspinaczki, jazdy na rowerze, czy jazdy konnej... znakomite trasy, widoki nieziemskie- porównywalne z Pieninami, także każdy znajdzie coś dla siebie.

Omijajcie tylko te tereny w majówkę i wszystkie długie weekendy, bo wtedy zamiast cudnych widoków, będziecie się przedzierać przez dziki tłum niedzielnych turystów żądnych extremalnych przeżyć :wink:
_________________
nie jestem ekoterrorystą- non violence direct action
 
 
     
art.jovana 
vel sówka

Posty: 183
Skąd: z lasu
Wysłany: 2008-01-15, 12:18   

Acha, zapomniałam jeszcze napisać, że mi z kolei marzy się przejście całego polskiego wybrzeża, od jednego krańca do drugiego... z biwakowaniem na plaży itd... takie to trochę romantiszen, ale pewnie wrażenia niezapomniane :-)
_________________
nie jestem ekoterrorystą- non violence direct action
 
 
     
litoria 


Posty: 539
Skąd: z Pomorza
Wysłany: 2008-01-15, 15:47   

art.jovana napisał/a:
Acha, zapomniałam jeszcze napisać, że mi z kolei marzy się przejście całego polskiego wybrzeża, od jednego krańca do drugiego... z biwakowaniem na plaży itd... takie to trochę romantiszen, ale pewnie wrażenia niezapomniane :-)


Bagatela jedyne 843 km :grin:
 
 
     
art.jovana 
vel sówka

Posty: 183
Skąd: z lasu
Wysłany: 2008-01-15, 19:43   

litoria napisał/a:
Bagatela jedyne 843 km

+ kilkaset na dojazd ze Śląska na drugi koniec Polski :wink:
ale mogę nad morze pojechać stopem...będzie jeszcze ciekawiej... :-)
_________________
nie jestem ekoterrorystą- non violence direct action
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2008-01-15, 20:20   

litoria napisał/a:
art.jovana napisał/a:
Acha, zapomniałam jeszcze napisać, że mi z kolei marzy się przejście całego polskiego wybrzeża, od jednego krańca do drugiego... z biwakowaniem na plaży itd... takie to trochę romantiszen, ale pewnie wrażenia niezapomniane :-)


Bagatela jedyne 843 km :grin:
Byli już tacy, chyba z Clangi!
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2008-01-15, 20:49   

Robert napisał/a:
możesz podać jakieś linki z noclegami w okolicy ? najlepiej w stadninie koni albo blisko ? jakie ptaki można o tej porze spotkać w tym rejonie ? wybieram się jutro na kilka dni i nie mogę wybrać celu :wink:

Obawiam się że Dissidens przestał tu zaglądać, pewnie renta mu sie skończyła :P
art.jovana napisał/a:
mogę nad morze pojechać stopem...będzie jeszcze ciekawiej... :-)

Biorąc pod uwagę ekstremalne przejażdzki PKP to całkiem przyjemne. Pod warunkiem że się nie spieszy.
litoria napisał/a:
Bagatela jedyne 843 km :grin:

No, ja to postanowiłem robić odcinkami, zostało mi jakies 500km do przejścia :D
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
art.jovana 
vel sówka

Posty: 183
Skąd: z lasu
Wysłany: 2008-01-15, 20:56   

Batman napisał/a:
No, ja to postanowiłem robić odcinkami, zostało mi jakies 500km do przejścia

część można przejść razem jesienią np. przy okazji akcji bałtyckiej :wink:
_________________
nie jestem ekoterrorystą- non violence direct action
 
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2008-01-15, 21:02   

art.jovana napisał/a:
część można przejść razem jesienią np. przy okazji akcji bałtyckiej :wink:

Odcinek na Kopań ze strony Szczecina mam zrobiony, a w Skowronkach siedzą tylko do końca października, a najlepiej jest w listopadzie. Na wiosnę nie będę miał czasu. Praktycznie zostało mi tylko wschodnie wybrzeże z Trójmiastem i na zachód od jez. Dąbie (Świnoujście). Chociaż przejscie z kimś może być przyjemniejsze niż w pojedynkę, nawet tego samego odcinka :grin:
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
art.jovana 
vel sówka

Posty: 183
Skąd: z lasu
Wysłany: 2008-01-15, 21:06   

Batman napisał/a:
art.jovana napisał/a:
część można przejść razem jesienią np. przy okazji akcji bałtyckiej :wink:

Odcinek na Kopań ze strony Szczecina mam zrobiony, a w Skowronkach siedzą tylko do końca października, a najlepiej jest w listopadzie. Na wiosnę nie będę miał czasu. Praktycznie zostało mi tylko wschodnie wybrzeże z Trójmiastem i na zachód od jez. Dąbie (Świnoujście). Chociaż przejscie z kimś może być przyjemniejsze niż w pojedynkę, nawet tego samego odcinka :grin:

nie to nie... :razz:
_________________
nie jestem ekoterrorystą- non violence direct action
 
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2008-01-15, 21:08   

art.jovana napisał/a:
nie to nie... :razz:

A czy ja mówię że nie?
Batman napisał/a:
przejscie z kimś może być przyjemniejsze niż w pojedynkę, nawet tego samego odcinka :grin:
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
art.jovana 
vel sówka

Posty: 183
Skąd: z lasu
Wysłany: 2008-01-15, 21:19   

Batman napisał/a:
A czy ja mówię że nie?

tak tylko się troszkę z Tobą droczę...pewnie, że przyjemniej jest zwiedzać razem... a poza tym nie muszę sobie wtedy sama robić zdjęć...tylko czasem, tak dla tradycji:-)
_________________
nie jestem ekoterrorystą- non violence direct action
 
 
     
Pełek 
Jakub Pełka


Posty: 421
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-01-16, 22:32   

art.jovana, a ja planuje takie przejście w te wakacje jak czas i zdrowie dopisze ;) Zapraszam :) :)
Co do dolinek podkrakowskich są okresy kiedy warto, a inne kiedy boże uchowaj od tego co tam się dzieje.... ;)
_________________
"Those were the days of good hunting and good sleeping" R.Kipling
Zdjęcia lotnicze małych obszarów - www.gisproject.pl
 
 
     
Ania B. 


Posty: 527
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-17, 10:44   

Ja miałam okazję przejechać rowerem trasę ze Szczecina na Hel. Staralismy się trzymać jak najbliżej morza. Dwa razy nocowaliśmy na plaży, kilka razy próbowalismy jechać rowerami plażą, po lini mokrego piasku, ale ze względu na mocno obładowane rowery było to dosyć trudne.Po tym wyjeździe rowery co prawda musiały przejść odsalanie, ale warto było. Dla mnie osobiście teren trochę za płaski, ale wrażenia niezapomniane - szczególnie wschód słońca ogladany ze spiwora :green: Po powrocie długo jeszcze wytrząsałam zewsząd piasek z plaży.
Gorąco polecam.
 
 
     
art.jovana 
vel sówka

Posty: 183
Skąd: z lasu
Wysłany: 2008-01-17, 11:53   

Pełek napisał/a:
art.jovana, a ja planuje takie przejście w te wakacje jak czas i zdrowie dopisze ;) Zapraszam :) :)


dziękuję za zaproszenie :-) jeśli dobre moce pozwolą i kalendarz nie będzie pękał w szwach (co raczej niemożliwe...) to z przyjemnością przeszłabym jakąś część trasy.
Można połączyć przyjemne z pożytecznym i zacząć od zachodniej strony. Będę na Wolinie 1-3 sierpnia na festiwalu Słowian i Wikingów, więc mogłabym wyruszyć już stamtąd... :razz:
wszystko zatem wyjdzie w praniu.

pozdrawiam, sówka
_________________
nie jestem ekoterrorystą- non violence direct action
 
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2008-01-17, 19:39   

art.jovana napisał/a:
1-3 sierpnia

A co z nasza rocznicowa impra nad Rospuda?
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo