Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy wiadomo coś o występowaniu gniewosza w Pieninach
Autor Wiadomość
Krzysiek_TM 

Posty: 5
Wysłany: 2006-08-25, 22:37   czy wiadomo coś o występowaniu gniewosza w Pieninach

czy stwierdzono w ostatnich latach wystepowanie tego węża w Pieninach czytałem w starej ksiażce ze je widywano ale dane te pochodzz przed ponad 30 lat nie moge nic znalezc czy obecnie tez sa widywane
 
 
     
Wujek Kryzys 
Dobry Wujek

Posty: 1437
Skąd: Tarchomin
Wysłany: 2006-08-26, 18:16   

W pieninach to teraz nie wiem jak z gniewoszem. Najbliżej sa na 100% w okolicach Rytra i w ogóle w masywie Radziejowej (dane sprzed kilku lat), ale Pieniny... No nie wiem niestety. Pieniny na tyle małe, że "szukajcie, a znajdziecie"
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo... I nie tylko
 
     
Krzysiek_TM 

Posty: 5
Wysłany: 2006-08-26, 19:49   

no nie takie małe od dwuch lat podczas wakacji sie za nimi rozgladam w okolicy niedzicy czorsztyna i nic jest tam spora liczba żmij zaskrońcy a gniewosza nie spotkałem a pokarmu tez jest nawet sporo padalcy i zwinek nie jest zatrzesienie ale powinno mu starczyc
 
 
     
DarekŁ
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-26, 22:30   

W Pieninach spędzam sporo czasu w roku ale również nie spotkałem tam dotąd C.austriaca.
Mam akurat publikację wydana przez Pieniński P.N. z 1998 r. ,,Pieniny - przyroda i człowiek" gdzie jest podane, że jest to najrzadszy gad Pienin i w latach 1985-1994 stwierdzono tam tylko 5 okazów(lub ich wylinki) na trzech stanowiskach tj. Flaki, Kąty(najliczniejsze) oraz masyw Facimiecha. Dla ciekawości podam, że mam ten gatunek stwierdzony z Podlasia Południowego w tym roku.
 
     
Krzysiek_TM 

Posty: 5
Wysłany: 2006-08-26, 23:17   

o Flakach i Katach nie slyszalem przy kolejnych wypadach w gory trzeba sie przejsc po naslonecznionych łąkach moze jakis slad w co watpie na flaki chodze od kilku lat i nie zaobserwowalem tam zadnego weza tylko kilka padalcy ale moze akurat nie mam szczescia
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo