Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zielony dzieciol
Autor Wiadomość
aristo 


Posty: 25
Skąd: z łąk i równin
  Wysłany: 2006-02-21, 21:57   Zielony dzieciol

A moje podworko dzis odwiedzil zielony dzieciol. Ale byl piekny. Najpierw usiadl na mojej olbrzymiej brzozie, a potem u jej podnoza wyjadal cos z ziemi(czyzby mrowki?) Jadl, jadl, jadl myslalam, ze sie nie podniesie do lotu :grin: Ale wkoncu polecial na plot, cos zagadal ze sroka i tyle go widzialam. Caly czas mam kuropatwy, sojki, sikory, dzikie kaczki i inne. Hoduje bazanty krolewskie a w lecie bocianki we wlasnym gniazdku. Raz kiedys odwiedzil mnie taki maly czarny dzieciol i stukal w futryne okna (stare okna, jeszcze przed wymiana - zrobaczale). Ale mialam ubaw :lol: Jakies duze stadko przelecialo mi dzis nad glowa (male ptaszki). Myslalam, ze to szpaki, ale nie to nie one. One oblepilyby moja brzoze i tak spiewaly, ze szok! Pozdrawiam
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-02-21, 22:09   

Dziecioł zielony odzywia się głónie mrówkami, wiec pasuje. Jakoś je sobie z ziemi wygrzebał.
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
Namor 


Posty: 662
Skąd: Europa
Wysłany: 2006-02-21, 22:25   

Teraz mrówki to chyba są głęboko w ziemi.
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2006-02-21, 22:42   

aristo napisał/a:
i tak spiewaly, ze szok!

właśnie właśnie - ptaki już śpiewają tak że szok - jakby wiosnę czuły!
_________________

 
 
     
Corvus 
Corvus corax


Posty: 1060
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-02-21, 23:22   

Wadera napisał/a:
jakby wiosnę czuły!

bo czują........... doskonale wiedzą że się nieubłaganie zbliża i jest tuż tuż......... :smile:
_________________
waxwing fanatic

 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-02-22, 00:27   

A wracając do dz. zielonego, to teraz w słoneczne dni już powinny się drzeć mocno w swoich terytoriach, a raczej chichotać!
_________________
TP Bocian
 
     
Accipiter 
Dreptak bagienny


Posty: 2405
Skąd: Gierałcice(Opolskie)
Wysłany: 2006-02-22, 10:43   

Do tej pory dzięcioła zielonego widziałem 2 razy: miesiąc temu w mieście i w ubiegłym roku w lesie przy mrowisku. Co tu dużo mówić-piękny ptak.
 
 
     
janko 

Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-02-22, 11:02   

Mnie tylko raz było dane obserwować dzięcioła zielonego a było to 2 lata temu wiosną i co ciekawe, żerował także pod brzozą w trawniku w moim ogrodzie. Potwierdzam, piękny i osobliwy ptak.
Pozdrawiam
 
     
R_Michal 

Posty: 33
Wysłany: 2006-02-22, 12:11   

Dla chetnych z Warszawy na zobaczenie lub uslyszenie dz. zielonego polecam spacer wzdluz legow nadwislanskich po praskiej stronie. Zaczac mozna na wysokosci ulicy Romantycznej i idac w gore rzeki mozna po drodze czesto go zobaczyc i uslyszec - co tez mi sie przydaza na spacerach z psem :grin:
_________________
-------------------
Witamy cenzure!
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-02-22, 12:34   

A w Konstancinie Jeziornej tez daleko nie trzeba szukać, wielokrotnie obserwowałem go z małego dystansu w Prku Zdrojowym i Pasazach uzdrowiskowych. Spacer wzdłóż zadrzewionych brzegów Jeziorki tez powinien byc owocny. :smile:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
mixer 
Mateusz


Posty: 635
Wysłany: 2006-02-22, 13:45   

Ja dziecioly zielone dosć często obserwowałem w parku w Puławach, najbliżej z odległosci ok.1,5 metra grzebał sobie w trawniku i wogóle nie zwracał na mnie uwagi :smile:
_________________
Najtrudniej jest na końcu miesiąca, zwłaszcza przez ostatnie 30 dni :green:
"Wszystko, co dobre, jest drogie, nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie" :P :!:
 
 
     
devian 

Posty: 9
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2006-02-27, 15:42   

hehe a ja mam pare zdjec dla ciekawych

Edit Mirek: link usunięty
 
     
adamulec 

Posty: 15
Skąd: warszawa
Wysłany: 2006-03-03, 11:55   

W styczniu na Tarchominie, posród bloków, na drzewku owocowym siedział sobie dzięcioł zielony :green: Widywałem go również na Kurpiach.
 
 
     
Beata 
Gorzów n/Wartą


Posty: 1799
Skąd: Gorzów n/Wartą
Wysłany: 2006-04-11, 21:34   

Zeszłego lata miałam w ogrodzie zasiedloną budkę przez dzięcioły zielone. Ogród jest w miarę duży, zrobiony jest trawnik, dużo krzewów - ot taki ogród rekreacyjny. I było wyjątkowo dużo mrówek - istna plaga - walczyliśmy z nimi dostępnymi w sklepach środkami i nie pomagało. A dzięcioły pomogły! Były bardzo ostrożne i płochliwe, z początku wiedziałam o ich obecności słysząc jedynie głosy , właściwie tylko przez przypadek "odkryliśmy", że mieszkają w budce. Niestety nie zrobiłam ani jednego zdjęcia - gapa i tyle :oops: . W tym roku zasiedliły (budka została wyczyszczona) ją mazurki . dziecioły chyba nie wrócą, bo jakoś ich nie widzę.
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-04-11, 21:58   

Beata napisał/a:
właściwie tylko przez przypadek "odkryliśmy", że mieszkają w budce.
Czy jesteś pewna, że w tej budce wyprowadziły młode? Bo często zdarza sie, że wykorzystują budki tylko jako sypialnie, a lęgi dzięciołów w budkach są bardzo rzadkie.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo