Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomóżcie! Pilne!
Autor Wiadomość
KamilM 

Posty: 64
Wysłany: 2010-04-30, 20:09   Pomóżcie! Pilne!

Z góry przepraszam jeśli to nie ten temat, ale sprawa jest poważna i dotyczy zięby, która założyła gniazdo. Dzisiaj siedzi spokojnie na jajkach, a młode powinny się pojawić już na dniach. Zatem w czym problem? W tym, że właściciel posesji (moja kochana ciocia) chce jutro ściąć całkowicie leszczynę, na której gniazdo uwiła zięba. Ucieszyłem się, że dowiedziałem się o tym dzisiaj, bo myślałem, że uda mi się zapobiec nieszczęściu. Powiedziałem jej o gnieździe i o tym, czy nie mogłaby się wstrzymać. To ona: "Nie, bo jak robię porządki to już na całego". Potem poprosiłem mamę, żeby pomogła mi ją przekonać. Powiedziała jej, że jest tam gniazdo ptaków i czy nie mogła by się wstrzymać. Uzyskaliśmy tylko odpowiedź: "No i co z tego? Nie obchodzi mnie to." Proszę Was o jakieś porady, nie wiem co zrobić, czas jest do jutra, a przegadać jej się nie da ;/
 
     
Kosu1993 


Posty: 153
Skąd: BielskoBiała/G.Śląsk
Wysłany: 2010-04-30, 20:17   

Powiedz cioci że jest to gatunek w Polsce chroniony prawem
Zgodnie z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U.04.92.880 z dnia 30 kwietnia 2004 r.) art. 52. 1. W stosunku do dziko występujących zwierząt objętych ochroną gatunkową mogą być wprowadzone następujące zakazy:
1) niszczenia ich siedlisk i ostoi;
2) niszczenia ich gniazd, mrowisk, nor, lęgowisk, żeremi, tam, tarlisk,
zimowisk i innych schronień;


Powiedz zeby poczekała kilka dni aż pisklaki wylecą (powiedz za ile wylecą) i że pomożesz jej w wycinaniu drzewa później . Pokaz cioci obrazek ptaka żeby zobaczyła co cche uśmiercić . Jak nic nie wypali to powiedz że zjadają mszyce z kwiatków :razz:


Pozdrawiam
 
     
KamilM 

Posty: 64
Wysłany: 2010-04-30, 20:21   

Mówiłem, że jest chroniony, mówiłem o ustawach, mówiłem o tym, że długo by nie zeszło, ptaka widziała nie raz, bo zięba gnieździła się u nas też dwukrotnie w zeszłym roku, ale zostaje przy tym, że to jest jej i może sobie wyciąć ;/
 
     
Aragorn 


Posty: 75
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2010-04-30, 21:37   

To nie ma rady, pozostaje szantaż policją...
 
 
     
Corvus 
Corvus corax


Posty: 1060
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2010-04-30, 23:35   

ot kochana rodzina.........
gratuluje cioci.... :???:
_________________
waxwing fanatic

 
 
     
KamilM 

Posty: 64
Wysłany: 2010-05-01, 13:25   

Dzięki :) Nie no, nie jest tak źle... Opanowała się dzisiaj. Dobrze, że deszcz pada :) Tak więc zięby bezpieczne i czekam na młode :D Mam nadzieję, że wstrzyma się już.
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2010-05-04, 08:24   

Zapytaj czy Ciocia uzyskała już zezwolenie na usunięcie krzewu - zgodnie z ustawą o ochronie przyrody?
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo