Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lasek Bielański nie dla rowerzystów
Autor Wiadomość
Kamikazi 
ponad podziałami...


Posty: 42
Wysłany: 2006-06-13, 20:56   Lasek Bielański nie dla rowerzystów

Jeśli zakaz będzie tak samo egzekwowany jak ten o psach i jeździe konnej to nic się nie zmieni...

Las.jpg
Plik ściągnięto 147 raz(y) 67,37 KB

_________________
[Galeria zdjęć] [Galeria rysunków]
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-06-13, 20:59   

Trzeba by było kilku facetów zatrudnić do wypisywania mandatów - może by trochę poskutkowło!
_________________
TP Bocian
 
     
Kamikazi 
ponad podziałami...


Posty: 42
Wysłany: 2006-06-13, 21:21   

Jak wyjeżdżałam (rowerem) z Lasku to przed wyjściem stało dwóch policiantów. I co? I nic.
Zakaz wprowadzania psów popieram (zwłaszcza, że niektórzy właściciele nie mają nawet odrobiny przyzwoitości i puszczają psy luzem a te ganiają za sarnami! :shock: ) Co do koni to jeszcze nie mam zdania. Mogą rozjeździć drogę? Albo stwarzać zagrożenie dla ludzi? Wystraszą sarny? Rowery mnie zaskoczyły bo nigdy nie wiązałam ich z zagrożeniem dla przyrody. Całe życie się człowiek uczy...
_________________
[Galeria zdjęć] [Galeria rysunków]
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2006-06-18, 19:36   

Kamikazi napisał/a:
Mogą rozjeździć drogę? Albo stwarzać zagrożenie dla ludzi? Wystraszą sarny? Rowery mnie zaskoczyły bo nigdy nie wiązałam ich z zagrożeniem dla przyrody. Całe życie się człowiek uczy...

oj moga moga - po przejsciu kilku koni droga wygloda jak pole po dobrym bronowaniu. poza tym niektorzy ortodoksyjni ekolodzy :wink: twierdza iz konie podczas przemarszu przez las wydalaja odchody co powoduje wprowadzanie do ekosystemu wraz z ekstrementami nasion traw ktore kielkuja w lesie i zmieniaja ekosystem - obce gatunki itp. coz rozne sa poziomy tolerancji.
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2006-06-20, 18:18   

Kamikazi napisał/a:
Rowery mnie zaskoczyły bo nigdy nie wiązałam ich z zagrożeniem dla przyrody. Całe życie się człowiek uczy...


Kami - zwroc uwage jak wygladaja sciezki gdize jest nadmierny ruch rowerowy - toc to dewastacja trawnikow i stokow, wiec nic dziwnego ze zakaz dotyczy tez rowerow. Ne wiem jak to wyglada w w opisywanym przez Ciebie Lasku Bielanskim, ale znam wiele takich miejsc, gdzie zakaz jazdy na rowerach by sie przydal. Wszystko trzeba poprowadzic z glowa, sciezki dla koni, rowerowe tak by nie kolidowaly z roslinnoscia i zwierzetami lokalnymi.
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo